Koryčanská kaple
Koryčanská kaple je drobným architektonickým objektem z poloviny 19. století, napodobující barokní sloh, tvořící důležitý orientační bod uprostřed chřibských lesů opatřený triangulačním kótováním. Místo sloužilo jako zastávka k odpočinku poutníků putujících do koryčanského kostela na pouť Panny Marie. Dále pokračovali poutníci po cestě zvané Koryčanský chodník.
U Mísy
Vydatný a pěkně upravený pramen. V minulosti zdroj vody pro hrad Cimburk, dnes oblíbené místo odpočinku a občerstvení pro turisty. Rozcestí červené a zelené turistické značky.
Zubkova studánka
Malá studánka při odbočce žluté značky z Vřesovic k rozcestí Pod Koryčanskou kaplí. Vede sem i místní značení KČT od Koryčanské kaple.
Moravanské louky
Přírodní rezervace Moravanské louky tvoří komplex několika malých luk, které jsou oddělené lesíky nacházejícími se na zalesněném hřebeni Chřibů. Rozprostírají se 1 km severně od vrchu Bradlo, okrajem rezervace prochází červená turistická značka. Při severním okraji je informační tabule. Výměra rezervace je 8,7 ha. V lese při dolním okraji luk je Mravenčí skála a několik hranečníků. Nedaleko odtud najdete při lesní cestě tzv. Římský most.
Kameňák
V této známé rekreační osadě v minulosti stával kamenný tzv. Vitáskův mlýn. Podle pověstí v něm strašilo. Necelý kilometr severně od autobusové zastávky Kameňák se nachází na zelené turistické trase opuštěný kamenolom, který ukončil svou činnost v 60. letech minulého století. Kameňáku se nevyhnuly tragické dálosti konce druhé světové války. 14. dubna 1945 zde v tzv. Ištokově chatě skupinu partyzánů přepadlo a postřílelo gestapo. Událost připomíná památník se jmény obětí, který se nachází při zelené značce mezi Kameňákem a Zavadilkou. Název Kameňák může být odvozen buď od kamenného
mlýna, nebo může pramenit z dlouhodobé těžby kamene, která tu probíhala.
Zavadilka
Upravená a využívaná studánka při zelené značce pod skupinou chat. Další studánka je
u chaty při žluté značce 1 km jihozápadně od Zavadilky, u tzv. Sklářské chaty.